Po co ten Facebook?

Nie do wiary, że wiedząc jak ogromne zyski wypracowuje Facebook, jak wielka jest jego popularność, jak duża moc oddziaływania, nadal są osoby publiczne i firmy, którym wystarcza, że tu są. Nie zrobili nic więcej poza założeniem fanpage i zdobyciem pewnej ilości „like”, której nie trzeba się „wstydzić”.

Brak pomysłu na siebie

Niedocenianie możliwości i siły Facebooka to czasem brak pomysłu na siebie, a czasem zwyczajna krótkowzroczność i skąpstwo. Skoro Facebook w Polsce, to społeczność licząca 20 milionów osób, to na pewno są tu wasi klienci i potencjalni klienci. Dlaczego nie spróbować do nich dotrzeć? Czy naprawdę nie chcecie osiągnąć sukcesu?

Mam Facebooka 5 lat i nic się tam nie dzieje

Często słyszę „Mam Facebooka już wiele lat i nic się tam nie dzieje”. Skoro ktoś ma Facebooka od wielu lat, ma duże grono fanów i pomimo tego nic się tam nie dzieje to, albo źle zbudował swoją społeczność, albo poszedł na skróty i kupił fanów. W takim wypadku nic się działo nie będzie, bo „martwe dusze” nie zrobią niczego. Równie dobrze może ich nie być. By „coś” się działo trzeba praktycznie zacząć od nowa.

Co zrobić by Facebook pracował dla Ciebie?

By zaprząc Facebook do pracy przede wszystkim trzeba zbudować własną społeczność skupioną wokół fanpage. Społeczność zainteresowaną tym co robimy. Oprócz płatnej reklamy, trzeba stronę wyposażać w treści. Wiele marek o tym zapomina dając treści zbyt mało. Treści muszą być dopasowane do tego czego potrzebują fani. Nie mogą to być treści stare lub nudne. To co z tego, że sprzedajesz śruby i nakrętki? Twoje treści też mogą być ciekawe, nie znajdziesz może fanów tych produktów, ale znajdziesz tych, którzy polubią i zapamiętają Twoją firmę. Na Facebooku trzeba pokazać się z tej strony, która jest atrakcyjna. Promuje się tu osoby, produkty i firmy, zawsze trzeba znaleźć ten element, który najlepiej będzie przyciągał zainteresowanie.

Jeśli dobrze prowadzicie profile na Facebooku zwiększa się rozpoznawalność marki, którą promujecie, macie więcej wejść na wasze strony w Internecie, poprawia się wasza pozycja w Google, zwiększa się sprzedaż w waszym sklepie. Facebook to może jest ciężka praca, ale ta praca po prostu się opłaca.

Partnerzy

Klienci

Ta strona korzysta z plików cookies. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza, jeśli jednak tak to wyłącz ich obsługę w przeglądarce. .
Close