O Facebooku - fakty i mity

Porozmawiajmy na serio, bez uciekania się w miejskie mity, bez powoływania się na siostrzeńca koleżanki ciotki Czesi, bez owijania w bawełnę i bez tworzenia mitów. Porozmawiajmy o faktach. Czym jest Facebook?

 

Facebook w Polsce

 

Facebook w Polsce to społeczność licząca ponad 20 milionów ludzi. Jacy są to ludzie? Tacy jak my. Lubią jeść, lubią się bawić, lubią poznawać innych, lubią relaks. Dlaczego te 20 milionów ludzi nie tylko odwiedza codziennie Facebook, ale też spędza tu przeciętnie 1,5 godziny dziennie? Na pewno nie dlatego, że Facebook jest wspaniałym komunikatorem. Nie jest. Również nie dlatego, że można tu poznać najciekawszych ludzi. Nie można. 20 milionów Polaków, która codziennie odwiedza Facebook nie śledzi każdej nowinki jaka pojawia się na osi czasu znajomego lub wroga, nie czeka z wypiekami na twarzy na kolejne zaręczyny kolegi z osiedla, nie zastanawia się czy Kaśka wrzuci dziś fotografię z solarium.

 

Co się robi na Facebooku?

 

Skąd wiemy, że ludzie odwiedzający Facebooka nie przychodzą tu po to, by śledzić znajomych i komunikować się z nimi? Mamy dane statystyczne, które pokazują nam najpopularniejsze profile na Facebooku. Profile, które śledzą miliony osób, na których wypowiadają się tysiące osób. Co wynika ze statystyk, do których dostęp ma każdy z nas? Użytkownicy Facebooka szukają tu rozrywki, wiadomości ze świata, ludzi o podobnych poglądach na świat, ludzi z podobnymi doświadczeniami, którzy mogą im udzielić rad, szukają też inspiracji w życiu.

Sprzedajecie cukier? Sprzedajecie wodę? Sprzedajecie wycieczki? Sprzedajecie meble? Na Facebooku znajdziecie swoich klientów. Oni tutaj są, bo jest tu 20 milionów Polaków. Jak do nich dotrzeć? Tę tajemnicę zdradzimy w kolejnym tekście.

Partnerzy

Klienci

Ta strona korzysta z plików cookies. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza, jeśli jednak tak to wyłącz ich obsługę w przeglądarce. .
Close